repetytorium maturalne matematyka

Repetytorium maturalne – matematyka

Posted On
Posted By Daniel

Pomimo że do matury zostało jeszcze kilka miesięcy, przygotowania do najważniejszego egzaminu w życiu trwają właściwie przez cały czas uczęszczania do ostatniej klasy liceum. Uczniowie szukają rozmaitych sposobów, aby zdobyć jak największą wiedzę, a tym samym dostać się na wymarzone studia; niektórzy inwestują w korepetycje, inni postanawiają się uczyć w domowym zaciszu, wykorzystując do tego celu repetytoria i vademecum maturalne. Jaki korzyści płyną z korzystania z tego typu materiałów?

Czy repetytorium maturalne do matematyki to dobry pomysł?

Matematyka bez wątpienia stanowi największy maturalny postrach – aby poradzić sobie z tym przedmiotem, konieczne może okazać się nauka przy pomocy repetytoriów. Są to opracowania doświadczonych naukowców i profesorów, które stanowią zbiór najważniejszych tematów z 4 lat liceum. Istnieje bardzo dużo zalet z ich korzystania; przede wszystkim, zagadnienia omówione w repetytoriach są dokładnie wyjaśnione, a najważniejsze informacje są często wytłuszczone, co ułatwia ich zapamiętywanie. Dodatkowo, każdy temat opatrzony jest obszernym wstępem teoretycznym, po którym następują ćwiczenia do samodzielnego rozwiązania, na samym końcu opracowań znajdują się natomiast odpowiedzi, dzięki którym uczeń może porównać swój tok myślenia z propozycją właściwego rozwiązania.

Jakie repetytorium wybrać?

Na rynku znajduje się mnóstwo repetytoriów różnych firm i redagowanych przez różnych specjalistów. Wybór pozycji powinien należeć do ucznia, który sam najlepiej wie, czy woli przypomnieć sobie teorię czy raczej kładzie nacisk na zadania praktyczne. Dobrym wyborem dla licealistów, którzy chcą zarówno odświeżyć podstawy jak i poćwiczyć rozwiązywanie przykładów, są repetytoria maturalne firmy Operon, dostępne w wersji dla poziomu rozszerzonego oraz podstawowego. Uczniom, którzy mają problemy z tzw. wstrzeleniem się w klucz i chcą się bliżej zapoznać z arkuszami maturalnymi, polecane są pozycje z serii “Teraz matura”, które stanowią zbiór zadań z poprzednich egzaminów. Tym, którzy poszukują natomiast skondensowanej wiedzy, którą można szybko przyswoić, na pewno spodoba się “Vademecum. Matematyka – poziom podstawowy i rozszerzony”.

 

 

Related Post